Woda - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Idź do spisu treści

Menu główne:

Woda

Archiwum 2015/2016

Obchody Światowego Dnia Wody w Goświnowicach

      W dn. 22 III 2016 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Goświnowicach uczniowie kl. III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych związanych ze Światowym Dniem Wody, obchodzonym w tym roku pod hasłem „Woda i praca”.
     Celem zajęć, które odbyły się z udziałem dyrektora placówki mgr G. Sowy było uświadomienie dzieciom wagi problemu braku wody słodkiej i pitnej na świecie oraz zrozumienie globalnego wymiaru racjonalnego jej wykorzystania. W tym dniu nie bez przyczyny wszyscy uczniowie  przyszli ubrani na niebiesko, gdyż jest to charakterystyczny kolor wody. Mgr L. Dachowska prowadząca zajęcia wprowadziła ich w ciekawe zabawy poznawczo-badawcze, np. „Woda płynie”, „Słodka, czy słona”.

     Pracując w grupach rozwiązywali zagadki ekologiczne związane  z tym bezcennym dla życia płynem. Szukali w Internecie i prezentowali ciekawostki o wodzie, dowiadując się, np. jaka jest jej zawartość w ciele człowieka, czy dzienne spożycie w gospodarstwie domowym. Zespołowo tworzyli hasła związane z szanowaniem wody na co dzień. Złożyli uroczyste przyrzeczenie szanowania i oszczędzania  wody.
      Zajęcia w kreatywny sposób rozbudziły ciekawość badawczą uczniów, zwróciły uwagę na coraz większy globalny problem zanieczyszczeń wód, uświadomiły, dlaczego  i w jaki sposób należy oszczędzać ten życiodajną ciecz.. Uczestnicy zajęć,  płynąc po Internecie na swoich tabletach i smartfonach wykazali, że w szkole nie tylko uczą się i bawią, ale również mogą pochwalić się swoją wirtuozerią w posługiwaniu się współczesnymi „cudeńkami” techniki na co dzień.

Autor:  L. Dachowska


 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego