Zdrowie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zdrowie

Archiwum 2016/2017

Wycieczka po zdrowie w Goświnowicach


  
W dn. 7 XI 2016 r. uczniowie kl. I i II z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Goświnowicach udali się w podróż do „Owocowa” i „Jarzynowa”, uczestnicząc  w „Dniu Sałatki  i Surówki”, który zorganizowały im wychowawczynie klas:  Z. Drozdowska i  Ł. Dachowska.
   Celem całodniowych zajęć edukacyjnych pt. „Nie cukiereczki, lecz suróweczki”, które odbyły się z udziałem dyrektora placówki  mgr Gabrieli Sowy było promowanie zdrowego odżywiania, zmiana złych nawyków żywieniowych oraz propagowanie aktywnego stylu życia wśród uczniów obu klas.
„Zdrowy dzień” w Goświnowicach był jednym z elementów włączenia się w ogólnopolski projekt dla uczniów kl. I
III pt. „Zdrowo jem, więcej wiem!” oraz punktem realizacji w kl. I autorskiego programu z edukacji zdrowotnej  wdrażanego przez wych. Ł. Dachowską.
   Dzień uatrakcyjniła projekcja filmów z  profilaktyki  zdrowotnej i aktywności fizycznej oraz nauka śpiewu piosenek, dot. zdrowego odżywiania z wykorzystaniem szkolnego projektora i innych multimediów. Dzieci, rozwiązując  tematyczne zagadki , tworząc piramidę zdrowego żywienia, wykonując prace plastyczne oraz poznając polisensorycznie przyniesione okazy „zdrowia” przekonały się, że zdrowe jedzenie wcale nie musi być niesmaczne.
   Zdecydowanie najlepszą częścią dnia była oczywiście konsumpcja smakowitych, kolorowych sałatek i surówek owocowo-warzywnych, bo jak wiadomo: „owocowo i jarzynowo, to teraz modnie, smacznie i zdrowo” . Apetyt dopisywał każdemu, bo wszystko wyglądało przepysznie, wybornie i tak też smakowało. Zdaniem uczniów obu klas był to „najsmaczniejszy” dzień w szkole. Uczta była wspaniała!
    Dzieci ze szkoły w Goświnowicach już wiedzą, że wystarczy zmienić złe nawyki żywieniowe i zacząć prowadzić aktywny tryb życia, a sukces zdrowotny gwarantowany!

       Ł. Dachowska

                                                                                                                   

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego