Biblioteka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Biblioteka

Archiwum 2019/2020

Drodzy Uczniowie,

Biblioteka szkolna zachęca do korzystania z wymienionych stron internetowych, na których znajdziecie darmowe książki. Poniżej prezentuję wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków i audiobooków.


• Wolnelektury.pl
Darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).


• Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.


• Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Większość z udostępnionych książek jest w niej darmowa.


• legimi
To usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.


• Empik Premium - bezpłatnie na 60 dni
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Jak skorzystać z promocji?
Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
Aktywuj usługę Empik Premium. Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.


• Publio - darmowe ebooki
Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
******
W przypadku zgłaszania przez uczniów, rodziców i nauczycieli chęci wypożyczenia książek lub materiałów dydaktycznych z biblioteki szkolnej proszę o kontakt telefoniczny – 785839727.
*****
Zachęcam do obejrzenia filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM

Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Zostańcie w domu:-)
Magdalena Gibas


 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego