Cukry - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Cukry

Archiwum 2018/2019

Wycieczka klasy II do Zakładu Przemysłu Cukierniczego „Otmuchów” w Nysie


      W dniu 30.11.2018 r. uczniowie klasy II wraz z wychowawcą oraz rodzicami-opiekunami wyjechali na wycieczkę do Nysy, do ZPC „Otmuchów”. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zawodami, głównie spedytor międzynarodowy i kierowca samochodu ciężarowego.
      Przy wejściu do zakładu zostaliśmy powitani i zaopiekowani przez panią Annę Zaczyk, która przeprowadziła nas przez portiernię do sali konferencyjnej. Na dzieci czekał poczęstunek i ciepła herbatka. Następnie pani Ania przystąpiła do zapoznania uczniów z  zawodem, który wykonuje na co dzień- spedytor międzynarodowy oraz z zawodem, z którym współpracuje
kierowca samochodu ciężarowego. Całość została przedstawiona dzieciom w formie ciekawej prezentacji, która niezwykle ich zainteresowała. Zwłaszcza, kiedy mogli sprawdzić w specjalnym programie ciężarówki, które są w trasie, z jaką jadą prędkością, gdzie się znajdują w danym momencie, jak długo jadą, ile zużywają paliwa. Uczniowie byli pod wrażeniem tego, co usłyszeli i zobaczyli. Dowiedzieli się, że niezbędną umiejętnością w tych zawodach jest znajomość  języków obcych, nowoczesnych technologii oraz posiadanie prawa jazdy. Po prelekcji dzieci udały się do bazy samochodów ciężarowych, gdzie czekał kierowca, który opowiedział o swoim zawodzie wiele ciekawostek, jak również odpowiadał na pytania dzieci. Jednak chyba największą atrakcją było wejście do kabiny kierowcy, gdzie mogli zasiąść za kierownicę, a także wyjść na naczepę ciężarówki, po której mogli nawet pobiegać.
Potem przyszedł czas na zwiedzanie magazynu. Był to niecodzienny widok, poza tym wejść do magazynu, to nie taka prosta sprawa. Najpierw trzeba było wypełnić dokumenty, następnie poczekać na pozwolenie kierownika magazynu, który otworzył drzwi za pomocą kodu, a potem każdy uczestnik wycieczki musiał obowiązkowo ubrać kamizelkę odblaskową oraz kask ochronny na głowę. Tutaj uczniowie mogli zaobserwować ogromne regały sięgające do 4 piętra oraz pracę magazynierów, którzy głównie pracowali na wózkach widłowych i platformach, a także przy stanowiskach komputerowych. Dzieci zobaczyły również, jak odbywa się załadunek ciężarówki. Tak naprawdę praca w tym magazynie to nowoczesność, oparta na automatyce i komputerach.
Jak nas pani Ania wcześniej poinformowała patronem spedytorów jest Mikołaj. W związku z tym na zakończenie wycieczki wszystkich uczestników spotkała miła niespodzianka. Każdy uczestnik otrzymał paczkę ze słodkościami produkowanymi w tym zakładzie. Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie miło spędzili czas, uzyskali wiedzę na temat zawodów: spedytor międzynarodowy, kierowca ciężarówki oraz magazynier, a przede wszystkim mogli na żywo zaobserwować ich pracę.
      Dziękujemy rodzicom uczniów klasy II, szczególnie pani Annie Zaczyk za zaangażowanie się w organizację wycieczki w  zakładzie pracy oraz interesujące przygotowanie prelekcji. Paniom Marcie Męcik i Katarzynie Wywrot oraz panu Marcinowi Zaczyk za zorganizowanie dowozu, a   personelowi zakładu za miłe przyjęcie i wyrozumiałość.
INFO:/J.G/


 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego