DBI - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

DBI

Archiwum 2018/2019

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019: DZIAŁAJMY RAZEM!


      W dniu 12.02.2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „działajmy razem”. W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas I-VIII, a także rodzice.
Uczniowie zostali podzieleni na grupę młodszą- klasy I-IV i grupę starszą – klasy V-VIII.  W takich grupach też uczestniczyli w zajęciach. Uczniowie młodsi zostali zapoznani, jak korzystać ze strony sieciaki.pl. Mieli możliwość obejrzenia  pouczających, a zarazem humorystycznych filmików i nauczyć się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie starsi wzięli udział w lekcji bezpieczeństwa, na której zostały poruszone zagadnienia związane z prywatnością on-line oraz nadużywaniem Internetu. Obejrzeli kilka historii z życia swoich rówieśników, rozwiązywali quiz na temat ciekawostek związanych z Internetem, a także uzyskali informacje na temat pomocy w razie wystąpienia problemów w sieci.
      Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe naklejki. Zostali zachęceni do udziału w konkursie na plakat „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
      Rodzice natomiast wzięli udział w spotkaniu nt. „Internet bez przesady, czyli jak zapobiegać nadużywaniu Internetu przez dzieci i młodzież”. Otrzymali ulotki z przykładową umową między nimi, a dziećmi o korzystaniu z Internetu oraz gdzie szukać pomocy w razie problemów w sieci.

INFO:/J.G/


 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego