Dzień BI - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień BI

Archiwum 2019/2020

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU


      W dniu 27 lutego 2020 r. uczniowie klas I-VIII wzięli udział w Dniu Bezpiecznego Internetu – ogólnopolskiej akcji przypominającej o właściwych zasadach korzystania z sieci Internet.
W tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu wprowadziły uczennice klasy III, które recytowały wiersze, a następnie zapoznały z netykietą obowiązującą w Internecie. Uczniowie poznali stronę sieciaki.pl oraz  jej  bohaterów. Obejrzeli filmiki edukacyjne na podstawie których później zaliczyli test. Z uwagą śledzili przygody bohaterów w Internecie, dzięki czemu nie mieli problemów z zaliczeniem I misji - Bezpieczny Internet. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały drobne nagrody. Po części edukacyjnej uczniowie wzięli udział w części warsztatowej. Samodzielnie, na tabletach korzystali ze stron oraz aplikacji przeznaczonych dla dzieci. Uczniowie klasy III służyli pomocą uczniom młodszym.

      Uczniowie klas starszych  poznawali zasady bezpiecznego poruszania sie w sieci, a jako podsumowanie odbył się konkurs wiedzy na platformie "Kahoot" przygotowany przez nauczyciela. Po uzyskaniu "pinu" i zalogowaniu sie uczniowie poczczególnych klas rozpoczęli test.
Organizatorami rządowej akcji były panie: Jolanta Gałuszko i Celina Hasiak.
   Podczas tych zajęć uczniowie nabyli i utrwalili wiedzę i umiejętności niezbędne, aby bezpiecznie korzystać z Internetu. Zrozumieli, że Internet jest skarbnicą wiedzy i może być przyjazny, jeśli korzystamy z odpowiednich stron i aplikacji.

INFO:/J.G/

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego