Pasowanie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pasowanie

Archiwum 2016/2017

My, pierwszaki z … Goświnowic


     „My się szkoły nie boimy, choć tu praca czeka nas…” – tak, w dniu 14.10.2016 r.  recytowali wierszyk uczniowie kl. I w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach, którzy w czasie uroczystej akademii zostali pasowani na uczniów kl. I i włączeni do społeczności  uczniowskiej.
      Na widowni licznie zasiedli rodzice i krewni pierwszoklasistów oraz społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie kl. II-VI i pracownicy administracji. Raz po raz wokół błyskały flesze, a było na co utrwalać! Pierwszaczki, w scenerii kolorowej, pięknie wykonanej przez rodziców scenografii zaprezentowali program artystyczny, do którego zostali przygotowani przez wychowawczynię kl. I
mgr Ł. Dachowską. Wszyscy uczniowie kl. I stanęli na wysokości zadania i wzorowo zdali swój pierwszy egzamin, a występem potwierdzili, że oprócz niezbędnej wiedzy są również wspaniałymi aktorami.
       Ceremonia ślubowania i pasowania wielkim ołówkiem wszystkich pierwszoklasistów przez dyrektora placówki mgr G.Sowę, dopełniła uroczystość. Dzieciom wręczono okolicznościowe akty pasowania i rogi obfitości z życzeniami, by ich życie szkolne było tak słodkie, jak smak delicji w rożkach. Uroczystość  zakończyły gratulacje i prezenty dla małych bohaterów dnia oraz tradycyjne posadzenie przez nich na terenie szkoły zielonego drzewka.
Jedyny taki - niezwykły dzień - z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci, rodziców i społeczności szkolnej.      

 
 Ł. Dachowska

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego