Przepis na zdrowie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Przepis na zdrowie

Archiwum 2018/2019

,,Przepis na zdrowie”


      Nasza szkoła brała udział w projekcie gminnym, którego celem było promowanie wśród uczniów i ich rodzin zdrowego stylu życia pod wspólnym hasłem ,, Przepis na zdrowie”. Projekt składał się  z dwóch etapów.
      I etap – konkursy wewnątrzszkolne przeprowadzone w poszczególnych placówkach. W pierwszym etapie uczniowie klas I-III walczyli o wejście do finału na szczeblu gminnym, prezentując swój talent prozdrowotny w konkursie plastycznym pt. Wiem, co jem”. Z kolei uczniowie klas IV-VI mogli popisać się zdolnościami literackimi, tworząc list prywatny lub otwarty  pt. „ Nasz rodzinny przepis na zdrowie”. Klasy VII-VII zmierzyły się z nagraniem filmu lub spotu reklamowego pt. „ Każdy wie, kiedy mówić: NIE”.
      II etap – komisyjne wyłonienie laureatów konkursów tematycznych spośród finalistów etapów szkolnych  oraz przeprowadzenie Rodzinnej Olimpiady Międzyszkolnej - ,, Zdrowo, bo na sportowo!” .
Finalistami na szczeblu szkolnym w poszczególnych grupach wiekowych byli w naszej szkole uczniowie:
klasy I-III:  Ksawery Łoś kl. III, Julia Burnug kl. III, Dawid Sroka kl. III;
klasy IV-VI: Filip Laszszak kl. V, Paweł Elmer kl. V, Wojciech Sroka kl. VI;
klasy VII-VIII: Maria Jodko kl. VII, Emilia Lachowicz kl. VIII, Alicja Krusiec kl. VIII.
      Dnia 27.10.2018 r. odbył się ostatni punkt projektu, czyli Rodzinna Olimpiada Międzyszkolna.  Naszą szkołę reprezentowały  w SP nr 1 w Nysie dwie rodziny: Państwo Lisowie oraz Państwo Wysoccy. W skład każdej drużyny wchodzili: mama, tata i dziecko. Zabawa była wspaniała, rodzice i uczniowie dali z siebie wszystko, masa śmiechu i zdrowej rywalizacji, takich inicjatyw nam potrzeba.

Podsumowanie całego projekty na szczeblu gminnym odbyło się 27.11.2018r. w NDK-u.

I drodzy Państwo mamy to!!!!

I miejsce w kategorii wiekowej klas VII-VIII, za film do hasła- „ Każdy wie, kiedy mówić: NIE”. Film pełen przesłania i powodujący, że człowieka przechodzą ciarki. Brawa dla:
Maria Jodko kl. VII, Emilia Lachowicz kl. VIII, Alicja Krusiec kl. VIII.

III miejsce w olimpiadzie sportowej dla rodziny Państwa Lis oraz IV miejsce dla Państwa Wysockich w tej samej kategorii.
Kochani i ja tam byłam, wszystko widziałam i dla Was spisałam, spisaliśmy się na medal.

Gratulacje dla Wszystkich !!!
                                                                    
                                                         

Info:  K.P.
 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego