Programowanie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Programowanie

Archiwum 2019/2020

Uczymy dzieci programować


      Uczniowie klasy III od 2 grudnia do 20 grudnia pod kierunkiem wychowawcy klasy Jolanty Gałuszko uczestniczyli w ogólnopolskim wyzwaniu „Czekając na święta 2019 …Uczymy dzieci programować”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była firma edukacyjna EduSense z Lublina.
      Pierwszy etap tego wyzwania polegał na wykonaniu kalendarza adwentowego według własnego pomysłu. Uczniowie klasy III wykonali go w kształcie choinki z bombkami, pod którymi zamieszczone zostały zadania na poszczególne dni. Zadania dotyczyły programowania robotów za pomocą kolorowych pisaków zgodnie ze wskazanymi warunkami. Tematyka zaś dotyczyła świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do pracy. Podczas wykonywania zadań towarzyszyło im wiele emocji. Relacje z wykonywania poszczególnych zadań zamieszczane były na grupie FB „Uczymy dzieci programować”. Udało nam się wykonać 13 zadań spośród 15 zaproponowanych. Organizatorzy docenili nasz wysiłek i za udział w tym wyzwaniu otrzymaliśmy certyfikaty.
      Była to niezapomniana przygoda, dzięki której dzieci poszerzyły swoje umiejętności programistyczne, a jednocześnie nabyły wiadomości na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

INFO:/J.G/

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego