Konkurs literacki - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Konkurs literacki

Archiwum 2017/2018

„Skrzydła mi rosną u ramion”


      Wiersze napisane przez naszych uczniów, Annę Wiktorię  Biliczak i Oktawiana  Mikulskiego, wzięły udział w konkursie literackim o ogólnopolskim zasięgu. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy literackiej będącej wyrazem emocji, spojrzeniem na świat - ten rzeczywisty i ten wymyślony.Na konkurs  wpłynęło  289 prac z całej Polski.

Wśród laureatów znalazła się Anna Wiktoria Biliczak, która za swój wiersz otrzymała III miejsce.

Info: „EMKA”

Sprawozdanie z gali rozdania nagród
XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży
Młodzi Twórcy Literatury „Skrzydła mi rosną u ramion”

       Pod koniec listopada br. otrzymałam bardzo miły list z Książnicy Płockiej. Pani Dyrektor informowała mnie, że znalazłam się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży Młodzi Twórcy Literatury, który w tym roku przebiegł pod hasłem „Skrzydła mi rosną u ramion”. Przesłała mi także serdeczne gratulacje i zaproszenie na galę wręczenia nagród. Była to dla mnie bardzo miła niespodzianka.
      Uroczyste rozdanie nagród oraz spotkanie z jurorkami – Panią Martyną Chuderską i Panią Ewą Nowak – odbyło się 2 grudnia 2017r. o godz. 10.00 w Sali kolumnowej Książnicy Płockiej. W programie były nie tylko spotkanie, wręczenie nagród książkowych i dyplomów czy pamiątkowe zdjęcia, ale i odczytanie fragmentów nagrodzonych prac. Jurorki wystawiły mojemu utworowi bardzo pochlebną opinię. Byłam dumna, kiedy usłyszałam nagrodzony wiersz mojego autorstwa, czytany przez pracownicę Książnicy Płockiej:


Skrzydła mi rosną u ramion
od kołysanki śpiewanej
i kocyka dziecinnego z miłością mnie otulającego
rosną mi skrzydła
kiedy mi łzy ocierasz
martwić się złym słowem nie pozwalasz
i gdy sukienki ze mną wybierasz
rosną mi skrzydła u ramion
bo jesteś obok
mamo


      Muszę powiedzieć, że sukces jest tym większy, że wiersze przesyłane były do jury Konkursu pod godłem, czyli pseudonimem wybranym przez autora. Dopiero w dniu rozdania nagród Panie Jurorki otrzymały imienną listę zwycięzców.
      Prócz uczestnictwa w gali otrzymałam też nagrodę dodatkową – wywiad w audycji radiowej stacji Polskiego Radia: Radio Dzieciom, prowadzonej przez jedną z jurorek, Panią Martynę Chuderską. Do usłyszenia w radio!
Jest to już kolejny mój sukces, jako młodej literatki, po tym, jak w ubiegłym roku zostałam laureatką XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w kategorii poezja. Cieszę się, że mogę podzielić się moją twórczością i zyskuje ona uznanie. Jest to najlepsza zachęta do dalszej pracy.  


Anna Wiktoria Biliczak, Klasa VI


 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego