Cyberprzemoc - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Cyberprzemoc

Archiwum 2016/2017

Szkolenie na temat Cyberprzemocy

      Wraz z rozwojem Internetu i technologii informatycznej coraz częściej słyszy się o występującej przemocy w przestrzeni wirtualnej, która często okazuje się groźniejsza w skutkach niż przemoc w świecie rzeczywistym.
      Wykorzystywane są do tego komputery, tablety czy  telefony komórkowe podłączone do Internetu. Aby temu przeciwdziałać każdy człowiek powinien mieć świadomość, co robić w takiej sytuacji, gdzie szukać pomocy?  W naszej szkole szkoleniem objęci byli rodzice, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie. Szkolenie to przeprowadził specjalista, psycholog Maksym Szumigalski, na co dzień zajmujący się cyberprzemocą. Przekazał wiele interesujących informacji pomocnych w razie wystąpienia tego problemu, a przede wszystkim ostrzegał wszystkich, że nie warto stosować przemocy w Internecie, gdyż takie przestępstwo podlega karze. Osoby nękane przez Internet pozostają z tym problemem same. Popadają w choroby, które mogą być przyczyną śmierci. Policja bardzo szybko może namierzyć sprawcę, z którego wysyłane były wiadomości. A konsekwencje mogą być bardzo poważne.
      Wszyscy z zainteresowaniem wzięli udział w szkoleniu, zadając często dodatkowe pytania. Dziękujemy Panu za przyjęcie zaproszenia i bliższe zapoznanie nas z tym problemem.

INFO:/J.G/


 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego