Królestwo marchewki - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Królestwo marchewki

Archiwum 2020/2021

     W królestwie marchewki


Uczniowie kl. II od  stycznia  2021 r.  realizowali projekt edukacyjny pt. „W królestwie marchewki”, który był wykonywany pod kierunkiem nauczycieli L. Dachowskiej i A. Pawlik. Głównym celem projektu było preferowanie przez dzieci spożywania warzyw i owoców, w tym przede wszystkim surowej marchewki, oraz poszerzenie wiedzy na temat jej walorów odżywczych.      
     Uczniowie brali udział w różnych formach aktywności, m.in. odgadywali marchewkowe zagadki, rozwiązywali rebusy, oglądali bajkę o marchewce, oraz śpiewali o niej piosenkę, układali i zapisywali hasła o zdrowym stylu życia, wycinali nazwy produktów żywnościowych i wklejali je na odpowiednie  piętra piramidy żywieniowej, ilustrowali ruchem marchewkowe wierszyki, analizowali sygnalizator owocowo-warzywny.
    Wykonali piękne, przestrzenne prace plastyczne, z których  p. A. Pawlik wykonała ekspozycję na korytarzu szkolnym. Konsumowali również przepyszne surówki, pili soki z marchewki przygotowane we współpracy ze swoimi rodzicami.
      Po takiej dawce witamin z pewnością,  dzieci z kl. II  z chęcią będą chrupać surowe marchewki, by zachować na długie lata dobre zdrowie.
INFO: LD


 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego