Jasełka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Jasełka

Archiwum 2016/2017

W betlejemskiej stajence MIŁOŚĆ leży
Niech każdy się pospieszy, ten, kto w Boga wierzy
I odda szczery pokłon Tej Bożej Miłości
Na zawsze we wszystkich już sercach zagości


Hosanna na wysokości, pokój na Ziemi
Bo tego najbardziej wszyscy tu pragniemy
Niech każdy Twój płacz o Jezu usłyszy
Który jest wołaniem pośród nocnej ciszy

      22 grudnia uczniowie ZSP w Goświnowicach przedstawili  Jasełka pt. „ Posłuchaj…. słychać krok” .  W trakcie przedstawienia aktorzy przenosili nas w czasie. Mogliśmy przyjrzeć się życiu współczesnej rodziny, po to by za chwilę zobaczyć aniołów troszczących się o nowonarodzone Dzieciątko.
      
Najmłodsza aktorka to – przedszkolak   - Emilka Tytko, która wcieliła się w postać jednego z  trzech króli. Starsi mieli trochę trudniejsze zadania, Kaja Szostek  zagrała dwie role równocześnie. Widzieliśmy ją jako pasterza zatroskanego o maleńkiego Jezuska, a za chwilę wcieliła się w postać groźnego i nieobliczalnego króla Heroda. Grający uczniowie wykazali się  niebywałymi talentami muzycznymi, wokalnymi i aktorskimi.  Podczas występu uczniowie wykonali  12 kolęd i pastorałek, co wprawiło w zachwyt zaproszonych gości. Pani dyrektor GZO  Małgorzata Leśniewska powiedziała: ”myślałam, że znam już wszystkie kolędy i pastorałki, a okazało się że nie”. Wśród zaproszonych gości był również pan Henryk Kwik- prezes spółki DUTRA - przyjaciel szkoły, ks. proboszcz Andrzej Gołaszewski oraz pani Grażyna Zdanowicz.
      
Program artystyczny  został przygotowany przez panie Celinę Hasiak, Agnieszkę Pawlik i Sylwię Bykowską. Oprawą muzyczną zajęli się uczniowie klasy V - VI:  gitary -  Emilia Lachowicz, Magdalena Wywrot, Kaja Szostek, Oliwia Podruczna i Dominik Sroka – gitara / flet. Na koniec uczniowie złożyli życzenia  świąteczne zaproszonym gościom, nauczycielom i rodzicom.
     
Wszystkich zainteresowanych występem dzieci zapraszamy 25 grudnia do kościoła parafialnego w Goświnowicach na godz. 15:00.

Organizatorzy składają podziękowania rodzicoma za okazaną pomoc w przygotowaniu przedstwienia.

info;C.H

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego