Otmuchów - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Otmuchów

Archiwum 2018/2019

KLASA II NA WYCIECZCE W OTMUCHOWIE

      W dniu 6 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II byli na wycieczce w Otmuchowie. Celem wycieczki było poznanie miasta Otmuchowa, jego najważniejszych zabytków oraz ciekawych miejsc. Miasto Otmuchów ma bardzo ciekawą historię, o czym nas przekonał pan Adrian Dwornicki- historyk Urzędu Miejskiego w Otmuchowie. Pan Adrian oprowadził nas po najważniejszych zabytkach tego miasta i przekazał wiele interesujących wiadomości na jego temat, w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Między innymi byliśmy na zamku biskupim, obejrzeliśmy komnaty, a w nich bogato zdobione sklepienia, salę rycerską, celę śmierci, w której znajdowały się dyby. Dowiedzieliśmy się o tajnych przejściach, które znajdują na zamku do dnia dzisiejszego. Oczywiście weszliśmy na wieżę zamku, z której można było zachwycać się pięknymi krajobrazami. Zwiedziliśmy kościół św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego, znajdujący się na wzgórzu, nieopodal Kolumnę maryjną oraz  Ratusz miejski wraz z zegarami słonecznymi, Pałac zwany „Dolnym zamkiem, dziś siedziba władz miejskich. Byliśmy w pięknym park pod zamkiem, w którym mogliśmy podziwiać miniatury dinozaurów oraz spędzić czas na placu zabaw.
      Wycieczkę zakończyliśmy nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń w restauracji „Pod zamkiem” gasząc pragnienie lemoniadą, degustując lody, posilając się pizzą. Dziękujemy panu Adrianowi Dwornickiemu za oprowadzenie nas po mieście, przekazaniu ciekawych informacji i podarowaniu pocztówek i folderów o mieście Otmuchów oraz przekazaniu książki własnego autorstwa pt. „ Otmuchów miasto z historią- niepowtarzalny przewodnik po niezwykłym mieście” do biblioteki szkolnej.
      
Dziękujemy rodzicom pani Katarzynie Wywrot i panu Sławomirowi Męcikowi za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki.
INFO:/J.G./

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego