Spotkanie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Spotkanie

Archiwum 2016/2017

Spotkanie autorskie


         W dniu 19 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci z panem Wiesławem Drabikiem.
Na spotkanie przybyły dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III. Pan Wiesław prezentował  książeczki, recytując swoje wiersze z pamięci. Wiele entuzjazmu wywołały zabawne fragmenty bajek, czytane przez autora, w których zachęcał najmłodszych do odgadywania rymów. Dzieci chętnie odpowiadały na zagadki, za które otrzymywały nagrody w postaci naklejek i zakładek.

         
Pisarz obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru oraz niezwykłą umiejętnością rymowania wszystkiego i wszędzie. Sprawił, że spotkanie to było wyjątkowe, nie tylko ciekawe, ale i zabawne. Niejednokrotnie można było zaobserwować wybuchy śmiechu nie tylko dzieci , ale także ich wychowawców. Pisane przez Wiesława Drabika rymowane bajeczki, to niezwykle wesołe, lekkie i pouczające historie. Nic więc dziwnego, że przywiezione przez autora książeczki, rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Taka książeczka, z dedykacją i autografem autora, to wyjątkowa pamiątka.
         Na zakończenie spotkania pan Wiesław nagrodził swoimi książeczkami dwóch uczniów, którzy najczęściej prawidłowo odpowiadali na pytania i otrzymali największą ilość naklejek. Cóż to była za radość.

Jego utwory to:


  • BAJKI DLA MALUCHA - „Kaczka”, „Konik”, „Kotek”, „Krowa”, „Kura”, „Jeżyk”, „Piesek”, „Struś”, , „Papuga”

  • ZWIERZACZKOWO - „Lekarka Zuzanna”, „Listonosz Felek, „Nauczycielka Hipolita”, „Policjant Leon”, , „Strażak Wacek”

  • LEOŚ ZAWODOWIEC - „Leoś budowniczy”, „Leoś strażak”, „Leoś policjant”, „Leoś lekarz”

  • W MOIM MAŁYM ŚWIECI E- „Moje podwórko”, „Moje zwierzaki”, „Moje zoo”, „Moje zabawki”, „Mój ogródek”, „Mój las”

  • BAJKI DLA MALUCHA - „Krecik w lesie”, „Nieśmiała owieczka”, „Hipopotam ma problemy”, „Kogucik śpioszek”, „Umyj się świnko”, „Niesforna gąska”, „Smutny jeżyk”, „Osiołek uparciuszek”

  • NA POMOC - „Policja”, Straż pożarna”, „Pogotowie ratunkowe”, „Straż miejska”, „GOPR”


INFO:/J.G/


 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego