Poranek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Poranek

Archiwum 2016/2017

    Poranek czytelniczy


      Motywowanie uczniów klas młodszych do systematycznego czytania jest trudną sztuką. Wyjściem naprzeciw temu wyzwaniu był poranek czytelniczy  pt. „Podróż do zaczarowanej krainy bajek” , zorganizowany w dniu 12 XII 2016 r. w kl. I ,  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Goświnowicach,  w formie projektu edukacyjnego pt. „Baśnie, bajki, bajeczki, …”.
    
 Celem zajęć przygotowanych przez mgr Ł. Dachowską, w których brała udział dyr. szk.
mgr G. Sowa oraz zaproszeni rodzice  z kl. I. , było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz motywowanie ich do systematycznego czytania i korzystania z bogatej oferty książek z biblioteki szkolnej.
   
    Poranek uatrakcyjnił „magiczny worek” z rekwizytami różnych postaci bajkowych, zabawy dramowe, zagadki słowne o różnych bohaterach baśni i bajek,  podjadanie pierniczków z chatki Baby Jagi oraz oryginalny kominek, przy którym wychowawczyni kl. I przeczytała dzieciom bajkę o królewnie Śnieżce.
  
    Być może nie wszystkie pierwszaki z Goświnowic ruszą gromadnie do biblioteki szkolnej, by wypożyczyć książki do przeczytania, ale na pewno już wiedzą, dlaczego warto po nie sięgać.


info;
 Ł. Dachowska
 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego