Autor - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Autor

Archiwum 2018/2019

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem      W dniu 19 listopada Miejska i Gminna Biblioteka w Nysie – filia Goświnowice gościła pana Krzysztofa Petka – autora powieści, dziennikarza, reportera, organizatora wypraw i szkół przetrwania . Zaproszony gość spotkał się z uczniami  klas I-IV oraz przedszkolakami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach. Pan Krzysztof Petek okazał się świetnym mówcą i człowiekiem z dużym poczuciem humoru. Szybko nawiązał kontakt ze słuchaczami. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, wyprawach i różnorodnych zainteresowaniach. Poznaliśmy go nie tylko jako pisarza, ale także jako dziennikarza, podróżnika, reportażystę, organizatora wypraw i obozów survivalowych.
       
Podróżnik z ogromną pasją i zaangażowaniem mówił między innymi o Kamczatce, Syberii i Ameryce Południowej, o spotkaniach z indiańskimi plemionami, o odmiennych kulturach i wyjątkowych miejscach. Opowieściom towarzyszyła niezwykle interesująca prezentacja multimedialna. Zachęcał uczniów do czytania, nie tylko napisanych przez siebie książek, ale do nawiązania kontaktu z literaturą. Starał się uzmysłowić dzieciom, jaki wpływ ma czytanie na ich rozwój duchowy i jak może ono wzbogacić wewnętrznie człowieka.
      
Mamy nadzieję, że te niezwykłe opowieści o porywających przygodach, innych kulturach, zabawnych, a czasem bardzo niebezpiecznych sytuacjach, staną się inspiracją do podróży i zachęcą do sięgania po książki zarówno Krzysztofa Petka jak i innych polskich podróżników.

Dziękujemy i zapraszamy na następne imprezy w bibliotece!

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego