3 Maj - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

3 Maj

Archiwum 2017/2018

WIWAT MAJ TRZECI MAJ!


      26 kwietnia 2018 r.  w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak przystało na święto narodowe uroczystość rozpoczęła się od wejścia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej z klas I-III przygotowani przez panią Agnieszkę Pawlik z pomocą pani Sylwii Bykowskiej i Katarzyny Palutkiewicz, przedstawili piękne przedstawienie słowno – muzyczne przypominające,  to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.      
      Wiersze i wystąpienia dzieci przeplatane były piosenkami. Odśpiewano "Gdy pytasz  mnie", "Jak długo na Wawelu"   oraz "Ojczyzno ma". Przedstawienie wspierały uczennice grające na gitarach, przygotowane przez panią Celinę Hasiak.             
      Na koniec jak wybrzmiały już gorące brawa dla wykonawców, Dyrektor szkoły przypomniała  o konieczności okazywania przywiązania do symboli narodowych, w tym do flagi biało-czerwonej, o której  należy pamiętać i aby ją wywieszać w okresie świąt państwowych. Delegacja Samorządu Uczniowskiego wzięła udział w uroczystościach gminnych w dniu 3 maja 2018r.

info; A.P 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego