Policja - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Idź do spisu treści

Menu główne:

Policja

Archiwum 2015/2016

Bezpieczeństwo nad wodą i w wodzie

      W dniu 17.06.2016r. w naszej szkole gościliśmy policjantów- doświadczonych ratowników, którzy strzegą bezpieczeństwa ludzi nad wodą, głównie rejonie  Jeziora Nyskiego.
W pierwszej części spotkania uczniowie uczestniczyli w pogadance, wzbogaconej prezentacją multimedialną oraz przykładami z życia oraz pracy ratowników na temat:. „Bezpieczeństwo nad wodą i w wodzie”. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez policjanta. Po zapoznaniu się z odpowiednią i bardzo ważna wiedzą, wzięli udział w teście. Uczniowie świetnie odpowiadali na pytania, zdobywając bardzo dobry wynik.
         Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną. Na boisku szkolnym na uczniów czekał wóz policyjny z doczepioną przyczepką, na której znajdował się skuter wodny. Ponadto było mnóstwo zgromadzonego sprzętu, który służy do ratowania ludzi. Policjanci
ratownicy prezentowali poszczególne sprzęty i demonstrowali, w jaki sposób są wykorzystywane. Uczniowie  mogli poprzymierzać kamizelki ratunkowe, zobaczyć kombinezon nurka, koło ratunkowe, bojki i inne interesujące sprzęty. Posiedzieć w samochodzie policyjnym, czy na skuterze.
      Spotkanie to dostarczyło uczniom bogatej wiedzy na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w wodzie i bardzo dużo pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że zaowocuje rozważnym postępowaniem podczas wypoczynku w czasie wakacji.
Info:/J.G./

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego