Straż - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Straż

Archiwum 2018/2019

Straż Miejska w Goświnowicach


         Bezpieczeństwo dzieci w  ruchu drogowym jest priorytetem w Zespole Szkolno -  Przedszkolnym w Goświnowicach. W dniach: 03.10.2018r. i  04.10.2018r. w szkole  odbyło się spotkanie edukacyjne uczniów kl. I-VIII z przedstawicielami  Straży Miejskiej w Nysie, dotyczące bezpieczeństwa dzieci  w ruchu drogowym oraz priorytetu MEN w tym roku szkolnym : Doradztwa zawodowego.
        Głównym celem wizyty Straży Miejskiej w kl. I-IV  była realizacja działań dydaktyczno-wychowawczych w formie projektu pt. „Miasteczko ruchu drogowego – AUTOCHODZIK”.  Młodsze dzieci  przypomniały sobie  znaczenie sygnalizacji świetlnej, utrwaliły wiedzę związaną z bezpiecznymi zachowaniami  na jezdni  i znajomością znaków drogowych. Miały również możliwości wykorzystania wiedzy w praktyce, biorąc udział w ćwiczeniach w „Miasteczku  ruchu drogowego”. Wiele niezwykłych emocji wzbudziła zabawa pt. „Zagrajmy w światła”,  z wykorzystaniem ekspresyjnych „autochodzików”.
Obecnie w kl. I-III realizowany jest program edukacyjny pt. „Odblaski”, który jest kontynuacją tematu bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. W ramach preorientacji zawodowej uczniowie klas I – VIII  poznali zawód strażnika miejskiego.
     Spotkanie było kolejnym czynnikiem podnoszącym wzrost poziomu świadomości  dzieci  i młodzieży naszej szkoły , jako odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego.


INFO:/LD/
 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego