Dentobus - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dentobus

Aktualności

      DENTOBUS to  mobilny gabinet stomatologiczny (udostępniony przez Wojewodę opolskiego), który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej  oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży.

     Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE.  W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne gabinety  stomatologiczne  zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia

     Realizację  umożliwia Program  Usług  Stomatologicznych świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

     Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Po przeglądzie uczniowie  dostają informacje o stanie uzębienia oraz wskazówki do utrzymania zdrowego uśmiechu.

      Dla uczniów , którzy będą mieli stwierdzoną próchnicę oraz będą chcieli leczyć zęby w mobilnym gabinecie stomatologicznym, będzie wyznaczony czas popołudniu, gdzie wraz z rodzicami lub opiekunami możliwe będzie leczenie zębów,wysokiej jakości sprzętem, przy użyciu bardzo dobrych materiałów światłoutwardzalnych ( planowany jest postój w centralnym miejscu lub miejsca wyznaczone przez Organ prowadzący ).Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym.


https://youtu.be/CADruyxdzkY
  - zobacz

zgoda dla rodziców (pobierz)

prezentacja (zobacz) 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego