Andrzejki - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Andrzejki

Archiwum 2018/2019

ANDRZEJKI W KLASIE II


       W dniu 22.11.2018r. w klasie II odbyły się andrzejki. Dzieci na wstępie poznały historie wróżb andrzejkowych. Potem wzięły udział w przygotowaniu stanowisk i rekwizytów do wróżb. Aż wreszcie czas wspólnej zabawy. Uczniowie mogli dowiedzieć się na jaką literę zaczynać się będzie imię przyszłego wybranka, czy wybranki wróżąc ze szpilek. Kim zostaną, gdy dorosną, albo jaka czeka ich przyszłość – kolorowa wróżba. Kto pierwszy ożeni się, czy wyjdzie za mąż –wróżba z butami. To wszystko dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji. Choć tak naprawdę wróżby  traktowane były z żartem stały się okazją do wspólnej, dobrej zabawy. Na zakończenie uczniowie bawili się przy muzyce.

INFO:/J.G/Andrzejkowo u trzeciaków

     W dn. 30.11.2018 r. uczniowie kl. III swój czas wypełnili tradycyjnymi wróżbami, które z okazji andrzejek przygotowała dla nich wychowawczyni mgr L. Dachowska. Były m.in. wyścigi bucików, tajemnicze kolory, serduszka z imionami dziewcząt i chłopców, symbole przedmiotów z wróżbą.
     Trzeciakom towarzyszyły bajkowe wróżki-czarodziejki, przedstawione na pięknych pracach plastycznych. Czy wróżby się spełnią? – czas pokaże. Dzieci, tworząc w swoim gabinecie salon wróżb wiedzą, że należy traktować je z przymrużeniem oka, a najważniejsza dla nich była pełna magii super zabawa w gronie rówieśników.

Tekst: L. Dachowska


SPOTKANIE ANDRZEJKOWE W KL. IV

      30 listopada klasa czwarta wspólnie z wychowawcą zorganizowała spotkanie andrzejkowe. Uczniowie przygotowali wiele tradycyjnych a zarazem bardzo ciekawych wróżb. Stare i nowe wróżby przepowiedziały nam przyszłość. Wiemy, kto pierwszy wyjdzie za mąż, kto będzie bogaty lub kto uda się w podróż.
      Było mnóstwo śmiechu, radości, ale i … smutku, bowiem nie wszyscy byli z tych wróżb zadowoleni. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który przygotowały mamy, za co bardzo im dziękujemy. Do dzisiaj każdy miło wspomina wspólnie spędzony czas.
MG


 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego