Konkurs Literacki - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Idź do spisu treści

Menu główne:

Konkurs Literacki

Archiwum 2015/2016

MAŁA LILIA LITERACKA ‘2016


      W dniu 17 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach podsumowany został konkurs literacki im. Wandy Pawlik „Mała Lilia Literacka ‘2016”, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach we współpracy z Fundacją Nasza Nysa.
      Celem konkursu było rozwijanie ciekawości poznawczej, popularyzowanie twórczości Wandy Pawlik oraz rozwijanie wiedzy o historii i działalności kulturalno-oświatowej Nysy i jej okolic. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nysa. Na konkurs nadesłano 23 prace uczniów z klas IV-VI z różnych szkół naszego regionu. Temat pracy - „Mój pamiętniku…” (komentowanie wydarzeń faktycznych lub fikcyjnych związanych z naszym miastem lub gminą) – był odwołaniem do niepublikowanego pamiętnika nastoletniej Wandy Pisarkówny (Pawlik po mężu).
      Wszystkie nadesłane prace prezentowały naprawdę wysoki poziom zarówno pod względem merytorycznym jak i językowym. Po długich naradach komisja konkursowa pod przewodnictwem Anny Pileckiej (córki Wandy Pawlik) postanowiła przyznać nagrody następującym uczestnikom:

I miejsce    – Maria Gawłowska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie (opiekun – Wioletta Zatylna),
II miejsce   –
 Jolanta Serba, Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie (opiekun – Anna Ziółkowska-Osuch),
III miejsce   –
Kaja Szostek, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach (opiekun – Grażyna Zdanowicz),

  • wyróżnienie  – Adrianna Job, Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie (opiekun – Anna Serba),

  • wyróżnienie – Kamila Jasińska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach (opiekun – Grażyna Zdanowicz).


Nagrody ufundowała Fundacją Nasza Nysa i Urząd Miasta i Gminy Nysa.


       Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom uświetniła obecność - pani Anny Pileckiej, która podzieliła się z uczestnikami spotkania wspomnieniami o jej Mamie. Pani Anna przyniosła na spotkanie wspomniany pamiętnik, który wzbudził duże zainteresowanie wśród zebranych uczniów ZSP i finalistów konkursu.

Info:G.Z

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego