Ruch drogowy - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Idź do spisu treści

Menu główne:

Ruch drogowy

Archiwum 2015/2016

AUTOCHODZIKI  w Goświnowicach


     Profilaktyka  zachowań  i bezpieczeństwo dzieci w  ruchu drogowym na wielu płaszczyznach, jest priorytetem w Zespole Szkolno -  Przedszkolnym w Goświnowicach. W dniu 17.12.2015 r. w placówce odbyło się spotkanie edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym, przeprowadzone przez przedstawicieli Straży Miejskiej w Nysie.
     Głównym celem wizyty była realizacja działań w formie projektu pt. „Miasteczko ruchu drogowego – AUTOCHODZIK” oraz propagowanie aktywnej edukacji  w  tym obszarze.  Uczniowie
kl. I – III oraz przedszkolaki utrwalili i poszerzyli swoją wiedzę związaną z bezpiecznymi zachowaniami  na jezdni. Rozmawiali nt. sposobów eliminacji  zagrożeń i  różnych zdarzeń drogowych z ich udziałem, które mogą ich spotkać w ruchu drogowym. Dzieci dyskutowały również o formach dbałości o swoje bezpieczeństwo na jezdni oraz utrwaliły znajomość podstawowych znaków drogowych. Przypomniały znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz  wymieniały następstwa braku przestrzegania podstawowych zasad dot. bezpiecznego korzystania z jezdni. Obecnie w kl. I realizowany jest program edukacyjny pt. „Klub bezpiecznego Puchatka”.
     Spotkanie ze strażnikami miejskimi było kolejnym czynnikiem podnoszącym wzrost poziomu świadomości  dzieci naszej placówki , jako odpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego.

                                                                                                                                         Łucja Dachowska

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego