Dzień Niepodległości - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Niepodległości

Archiwum 2015/2016

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY 97 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


      W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach panował uroczysty i podniosły nastrój. Złożyło się na to wiele okoliczności- pięknie wykonana dekoracja na szkolnym korytarzu w biało- czerwonych barwach, uczniowie ubrani w stroje galowe z przypiętymi kokardkami w barwach ojczystych, wreszcie klasa II
gospodarze uroczystości, przebrani w stroje wojskowe. Na uroczystość przybyli: starsza grupa przedszkolaków, uczniowie kl. I-VI, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz dziadkowie.
      Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie na scenie pojawili się drugoklasiści, wcielając się w rolę żołnierzy, w rolę zaborców- Austrii, Rosji i Prus, w rolę Polski „uwięzionej”, aż wreszcie wolnej- niepodległej. Uczniowie wspominali ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne, obrazując je w inscenizacjach, recytując wiersze, śpiewając piosenki legionowe i żołnierskie, te  z dawnych czasów oraz te powstałe współcześnie. Z nastaniem roku 1918 w aktorów wstąpiła radość. Chorągiewki w barwach ojczystych łopotały w ich dłoniach, dzieci maszerowały w rytm piosenek.
Spotkanie zakończono wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt. „Nasze polskie A, B, C”. Inscenizacja została przygotowana przez wychowawcę kl. II
panią Jolantę Gałuszko we współpracy z Izabellą Sambor nauczycielem muzyki. Rodzice włączyli się czynnie do pomocy w wykonanie dekoracji i strojów dla dzieci, za co serdecznie dziękujemy.
/Info: J.G/

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego