Spotkanie autorskie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Idź do spisu treści

Menu główne:

Spotkanie autorskie

Archiwum 2015/2016

Spotkanie z autorką książek Krystyną Śmigielską

         W dniu 22 października 2015r. w naszej szkole, dla uczniów klas I-III oraz najstarszych dzieci z przedszkola, odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Śmigielską.
         Krystyna Śmigielska jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na scenie literackiej debiutowała w 2006r. opowiadaniem „Zbieracz grzechów” przeznaczonym dla dorosłych. Jednak jak sama powiedziała, bardzo lubi pisać książki dla dzieci, choć przyznaje, że wcale nie jest łatwo pisać dla dzieci. Pisarka przywiozła ze sobą lalkę Teklę oraz kaczorka Kwako. W świetny sposób przedstawiła bohaterów swoich książek, opowiedziała również, jak narodził się pomysł napisania bajki o cudownej lalce Tekli oraz historii pewnego chłopca i jego znajomości z wyimaginowanym przyjacielem Kwakiem. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i obserwowały panią Krysię, która w zabawny sposób prezentowała bohaterów swoich książek i opowiadała o ich przygodach. Chcąc rozbudzić zainteresowanie u dzieci przeczytała fragmenty bajki pt. „Tekla i płaczący braciszek”. Dzieci chętnie zadawały autorce pytania, a pani Krysia z przyjemnością na nie odpowiadała. Zaprezentowała również książki dla młodzieży i dorosłych, miedzy innymi „Berżeretka bez przepisu”, „Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocia Julią” i inne.
Po spotkaniu każde dziecko otrzymało broszurkę informacyjną z wizerunkiem autorki oraz tytułami jej książek. Można było też zakupić książki i otrzymać autograf pisarki.
/Info: J.G/

 
Ilość wejść:
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego